STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Pisane w święta

Pisane w święta

Wypadałoby jakoś podsumować kończący się rok na stronie, którą … ostatnio trochę zaniedbałem.
Zacznę więc od inspirującego, zamieszczonego „w inicjale” zdjęcia ; mogłoby być tematycznie lotnicze ( dwóch „wyskoczków” z samolotu, którzy zapomnieli dopiąć spadochrony ) ale ilustruje innego typu wariacki wyczyn. Finał pokonania Atlantyku, czego tuż przed świętami dokonał mój brataniec Filip z kolegą - sześciometrowej długości żaglówką, zbudowaną w dużej smierze własnoręcznie. Odnotowuję ten fakt z ukłonem w stronę Prezesa Aeroklubu Podhalańskiego i żeglarza.
Mój dziadek mawiał – Wszyscy Sułkowscy są do dziadowskiej księgi zapisani !

Może. Za to fantazji im nigdy nie brakowało.
Na zdjęciu drugim kawałek drewna niewątpliwie lotniczego. Z refleksją, że zachowałem sobie ten fragmencik RWD jako ewentualną relikwię. Na szczęście wygląda na to, że tak nie będzie, o czym sądzę , niedługo będę mógł szerzej napisaćI trzecie zdjęcie – plakacik zachęcający do odwiedzenia Muzeum Jana Zumbacha w Napoleonie. Mieliśmy polecieć na otwarcie, w ostatniej chwili nie wyszło.
O Zumbachu i paru jeszcze innych polskich lotnikach pozostałych po 1845 r na Zachodzie, o ich różnych – i „budujących”, i niekoniecznie – losach miałem napisać, podsumowując opowieść o Łanowskim i Gabryszewskim. Nie zabrałem się i trzeba będzie na ten temat ponudzić.Cóż dodać? Pewnie ,jak co roku , spotkamy się w Sylwestra na łososińskim lotnisku. Pogadamy, potęsknimy za ponadśnieżnym polataniem, o co z roku na rok trudniej. „Taki mamy klimat”, że go jako czegoś określonego już dawno nie mamy.
                

 

 

 

 

 

Galeria

26 grudnia 2018 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 566989 razy