STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Gdy przyjdzie wiosna ...

Gdy przyjdzie wiosna ...

No i przyszła, wraz z nią, co tylko żywe, zrzuca opleśniałe skorupy i puszy się wyzywającymi barwami. Nie inaczej stało się z naszym RWD, jak tylko ugór lotniska pozbył się brudnej bieli wytoczył się z hangaru dla permanentnego liftingu. Dawno się to należało, bo ślady eksploatacji nobilitują, nie powiem, by wstyd było samolot na obcych lotniskach pokazać, ale ...
Zjednoczony wysiłek wolentariatu jak zawsze piękne implikował fructa i ...

No właśnie - świat by się o tym nie dowiedział, gdyby nie Joanna D.
Tych, którzy w stan świadomości weszli dopiero w ostatnim dziesięcioleciu oświecę, że jednoliterowy kryptonim nie służy li tylko do ukrywania tożsamości przestępcy, może mieć i inne powody, np. w naszym przypadku rzadki dzisiaj przykład skromności artysty. W każdym razie dzięki fotogramom Joanny D. mamy możliwość obserwacji RWD-5R przed i po renowacji powłoki, ponieważ dołączone zdjęcia zostały wykonane na przestrzeni dwóch lat - na ubiegłorocznych i ostatnich Międzynarodowych Zawodach Balonowych w Krośnie.
Fot. 1 - 3 w "majówkę" tegoroczną; 4 - 7 w r 2012.
Na zdjęciu nr 4 wyraźnie widać sterane boki RWD i od dziś dużo się trzeba będzie napracować, by ów status quo przywrócić. A zdj. 7 prezentuje naszych kolegów - Ryszarda i Józka, których oblicza szlachetnie porzeźbiły tysiące godzin za sterami dalekodystansowych linerów i choć już "w stanie spoczynku" nadal latają, bo "Los jest myśliwym" czasem łaskawym.
Tymczasem wiosna trwa, z nieba leci dla lisów "doustna" antywścieklizna w ramach ogólmoeuropejskiej akcji. Jak to u nas - jednych to cieszy, więc drugich rozsierdza. W związku z czym RWD-5R poleciał na Okęcie w ramach zorganizowanej przez Instytut Lotnictwa konferencji poświęconej 80-leciu lotu Stanisława Skarżyńskiego przez Atlantyk (8 maja 1933 r)
Załoga: kapitan Józef Wójtowicz - pilot
Eugeniusz Pieniążek - prezes honorowy SLE

I tyle póki co...

Galeria

11 maja 2013 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 488117 razy