STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Napowietrzna wigilia

Napowietrzna wigilia

Jak co roku 24 grudnia spontanicznie, bez zapowiedzi zebrała się na łososińskim lotnisku grupa ludzi z personelu bardziej lub mniej latającego, by złożyć sobie świąteczne życzenia. Nie zimowa zgoła pogoda i duża przejrzystość powietrza sprowokowały każdego, kto mógł do wyprowadzenia z hangarów sprzętu i ruszenia w przestworza. Starty i lądowania następowały szybko, każdy chciał się przelecieć, czas krótkiego dnia naglił i…

I zrozumiano, że raczej nie uda się dziś w przyjacielskim kręgu wymienić opłatkiem. Przez radio zaczęto wymieniać życzenia wszystkiego najlepszego, włączyły się w to załogi innych samolotów, korzystających z tej samej częstotliwości, a nawet lotnicza Informacja.

Może nie wszystko było tu do końca w trybie regulaminowym, ale było dobre.

Galeria

Na Boże Narodzenie wyrosły na lotnisku nie tylko nowe obiekty, ale i majowo zielona trawa 
Jak nie będziecie grzeczne, to od was odlecę! I poleciała.My też polecimy spojrzeć na widnokrąg.Jak uchodzi – z kulturą …… z tym, że z „Astry” ziemię najlepiej widać z takiej figury …A śnieg widoczny tylko w Tatrach.I na jeszcze dalszej Babiej Górze.Bliżej bezśnieżne kopce Beskidu WyspowegoSkupiona twarz pilota. Jurek każdy lot „Tulakiem” traktuje jako eksperymentalny Dawne lotnisko Rachów, o czym niedawno się na stronie pisało.Pod pachę z Tatrami …… a w dali chyba ich siostrzane pasmo – Niżne Tatry.Jezioro jak na podkolorowanej mapie plastycznejKaskada Dolnego Dunajca – Rożnów i Czchów.Zima zdenerwowana tym wiosennym rozbuchaniem w powietrzu w drugi dzień Świąt pobieliła nie tylko góry.
30 grudnia 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 628467 razy