STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Gryźliny 14–15.06.2014

Gryźliny 14–15.06.2014

Rozbudowujący się od paru lat piknik lotniczy w krainie lasów i jezior olsztyńskich wypadł tym razem skromniej, o czym świadczy obszerna lista… nieobecności; na niej m. in. Mig 29, śmigłowiec SH-2G, Tiger Moth, Auster, Harward, Piper Cub, Stinson Voyager, TS-8 Bies i jeszcze parę innych. Przyczyną najprawdopodobniej była fatalna pogoda 14 czerwca – nie przeszkodziło to jednak w przylocie maszynom naszego stowarzyszenia ( RWD-5 i Tulak ) choć drogę miały z Łososiny Dolnej najdalszą.

Jakoś przywykliśmy, że na dłuższych przelotach pogodę mamy zazwyczaj przygniatającą do ziemi. A po oglądnięciu zdjęć Ty, zacny naszej strony nawiedzicielu, sam oceń czy latanie jest sztuką nudną.

Autor zdjęć – kol. Jerzy Majka.

Galeria

”Załoganci” Grzesiek Skrężyna i Ryszard Jaworz (RWD)Jurek Kołodziej …… i Jurek Majka ( Tulak )Chwila oddechu przed startem Start Taniec pożegnalny Tulaka nad Łososiną Dolną A pogoda na kursie fotogeniczna Gdzieś na Mazowszu trąba powietrzna akcentuje krajobraz Tu wpisana w zastrzały TulakaMgła , lasy i jeziora ……i wreszcie za przesłoną ulewy lotnisko Gryźliny.Jak 12 w malowaniu taki bardziej „gawronowaty”Za RWD-5 prawie replika RWD-13 w ¾ . Podobno ma wreszcie polecieć .Ktoś się malowaniem powygłupiałJurgis Kairys chętnie zmienia elewację maszyny, ale dziewczyna sterująca ta sama.Zdjęcie z nim samym zawsze obowiązkoweŁubudubu …… i o co tyle dymu?!RWD prawie złapany do wora …Tulak zapobiegawczo już znacznie wyżej!Szwedzki team cyrkowy przygotowuje swój fortepian latający „Wiking”… i już powietrzny taniec na rurach niestety z zimna w zbyt kompletnym obleczeniu Próbuje za to coś koślawo wypisać Panu Bogu Za to w końcu wyszedł kawałek prostej kreskiMiło nam, że zainteresowanie mass- mediów RWD-5 nie słabniePunkt widzenia zależy od punktu siedzenia - podpisał zdjęcie autorCzas wracać. Pogoda zdecydowanie lepsza.Esy floresy.Most przez Wisłę w Wyszogrodzie Międzylądowanie w Suliszewie k. Skierniewic I już start w dalszą drogę.Kurs na południe!I w resztkach dnia śródgórska Łososina …
24 czerwca 2014 r.

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 477513 razy