STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Z 7000 metrów …

Z 7000 metrów …

Pan Stanisław Szewczyk z Limanowej, geograf i przewodnik górski, udostępnił nam zdjęcia z niedawnego przelotu samolotem pasażerskim z Krakowa na Cypr. Doskonała widoczność i dobry aparat pozwoliły nawet przez grube szkło bulaja wykonać kilka dobrych i czytelnych zdjęć.

09 maja 2015 r.
Zobacz więcej »

Malbork 6.09.2014

Malbork 6.09.2014

w fotoserwisie Jacka Sadłowskiego.

To już na naszej stronie było ( jest ) ale komu przeszkadza uzupełniający zestaw ilustracyjny prezentujący zeszłoroczną imprezę lotniczą w Malborku w nieco innym ujęciu. Tym bardziej, że zdjęcia interesujące tak pod względem estetycznym, jak i tematycznym.

Za nadesłanie materiału panu Autorowi serdecznie dziękujemy.

04 marca 2015 r.
Zobacz więcej »

Sylwester 2014

Sylwester 2014

Przedpołudniowy telefon od Jurka - Jadę na lotnisko. Dołączysz?

Jakże nie, gdy śnieg pokrył góry piękniej niż w kolędach Preisnera. W Łososinie ruch chyba ciut większy niż w bezśnieżną Wigilię. Dzisiaj śniegu po górach w sam raz dla widoku i nie za dużo na lotnisku. Na start!

 

02 stycznia 2015 r.
Zobacz więcej »

Napowietrzna wigilia

Napowietrzna wigilia

Jak co roku 24 grudnia spontanicznie, bez zapowiedzi zebrała się na łososińskim lotnisku grupa ludzi z personelu bardziej lub mniej latającego, by złożyć sobie świąteczne życzenia. Nie zimowa zgoła pogoda i duża przejrzystość powietrza sprowokowały każdego, kto mógł do wyprowadzenia z hangarów sprzętu i ruszenia w przestworza. Starty i lądowania następowały szybko, każdy chciał się przelecieć, czas krótkiego dnia naglił i…

30 grudnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Nieuport Krzysztofa Cwynara na rocznicy Bitwy Limanowskiej

Nieuport Krzysztofa Cwynara na rocznicy Bitwy Limanowskiej

W połowie grudnia 1914 r udało się siłom Austro-Węgier po trzech miesiącach zatrzymać wreszcie „rosyjski walec parowy” prący przez Galicję na zachód. Zatrzymanie frontu, a nawet odepchnięcie go 50 km na wschód, nastąpiło w wyniku podjętej przez Austriaków Operacji Limanowsko – Łapanowskiej, zwanej krócej Bitwą pod Limanową. W morderczych walkach o wzgórza nad samą Limanową odznaczyli się węgierscy huzarzy, za co zapłacili wielkimi stratami w ludziach. Na wzgórzu Jabłoniec poległ też ich dowódca płk Othmar Muhr.

19 grudnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Lotniska wędrujące

Lotniska wędrujące

„Wędrówki Sącza” – taki tytuł dał Andrzej Żaki naukowemu opracowaniu osadnictwa wczesnośredniowiecznego w obrębie Kotliny Sądeckiej – zachowanych lepiej i gorzej grodzisk jest tu tak dużo, że nie udało się ustalić, które z nich było ośrodkiem osadniczym chronologicznie najwcześniejszym.

Jakby kontynuacją tego zjawiska w czasach nam bliższych są dzieje lotnisk sportowych ( szybowisk ) na Sądecczyźnie.

18 grudnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Niepodległościowe latanie nad Beskidem Wyspowym

Niepodległościowe latanie nad Beskidem Wyspowym

W dniu 11 listopada, tak z samego rana (licząc nieśmiało na mgły w dolinach), wybrałem się z Ryszardem Jaworzem-Dutka na lotnisko w Łososinie Dolnej by popatrzeć na kończącą się jesień z okien Gemini.

25 listopada 2014 r.
Zobacz więcej »

Jesienne polatanie nad Beskidami

Jesienne polatanie nad Beskidami

28 października … Niebo błękitne, w dolinie Dunajca i przyległościach całodniowe tumany mgły, barwy jesieni przygaszone; dla fotografujących ambitniej szansa uchwycenia inaczej pokolorowanego świata. Przy okazji sprawdzenia sprzętu latającego przed jego zahibernowaniem na zimę.

05 listopada 2014 r.
Zobacz więcej »

O Nieuporcie coraz huczniej

O Nieuporcie coraz huczniej

O latającej replice Nieuporta 11 Krzysztofa Cwynara z Bliznego, nim samym i jego lotnisku w Starej Wsi k. Brzozowa obszerny, bogato ilustrowany artykuł opublikował wrześniowy „PLAR”, z kolei 19.10 b.r. program o odtwórcy Nieuporta realizowała TVP. Na tę piękną okoliczność poleciał do Starej Wsi nasz sądecki kolega Leszek Solewski. Wykonał kilka zdjęć, które zamieszczamy.

31 października 2014 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 549097 razy