STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Czaty Łososińskie - ballada

Czaty Łososińskie - ballada

Choć rozmokło lotnisko, umówione igrzysko
- bój o honor - już się rozpoczyna,
czyli,mój Teobaldzie ! I Bożenno tym bardziej -
Słowo w czyn ! I wsiadajcie do Zlina .

03 stycznia 2018 r.
Zobacz więcej »

Zakład

Zakład

Siedzieliśmy przy stoliku samoczwart – jak powiedziałby Gienek Pieniążek, który lubił czasem trochę staropolszczyzny - w pełnej muzycznego zgiełku sali, bo był to bal lotników, a godzina okołopółnocna zatarła już podziały - stary ; młoda , tancerz ; szklarz pokątny: gaduła ; pokorny słuchacz. Nie był to jeszcze czas, gdy wszyscy próbują mówić na raz i w naszym wydzielonym osobno stojącym meblem towarzystwie zachodziła zwyczajna „sytuacja rozmowy”.

20 grudnia 2017 r.
Zobacz więcej »

Pilne !!! PAMIĘTAJĄ .

Pilne !!! PAMIĘTAJĄ .

  Portal o  tematyce lotniczej flying TVPL zamieścił na You Tube nagrany w 2013 roku w Łososinie Dolnej wywiad ze ś.p. Ryszardem Jaworzem, poświęcony mu osobiście. Ryszard opowiada o swej drodze do lotnictwa i o swym lotniczym życiu - zawodowym i w ramach codziennej realizacji idei latania.
Mamy możliwość jeszcze raz zobaczyć bodaj wirtualnie Naszego już na wieki Prezesa  i usłyszeć jego autentyczny głos.
Zachęcamy do obejrzenia filmu a realizatorom serdecznie dziękujemy !

27 listopada 2017 r.
Zobacz więcej »

400 000 już razy !

400 000 już razy !

No bo tak wyszło śmiesznie, ze w nocy z soboty ma niedzielę wybiło tylożkkrotne zaciekawienie stroną . Założoną bezinteresownie na moją prośbę przez informatyka z Limanowej Bogdana Skrzekuta. Za co przy tej okazji sedecznie mu dziękuję .
Licznik odwiedzin został zainstalowany 8 lat temu, stroniczka trochę wcześniej. Czyli matematycznie wychodzi, że przez  czas miniony dziennie zaglądało na sle.malopolska.pl 137 surferów, ponieważ

8 x  ( 137 x 365 ) = 400009

Owa częstotliwość w poprzednich dwóch, trzech latach przyspieszyła i waha się w ostatnich miesiącach od 250 do 350 wejść. Ale ...
Ale może to tylko dobry troll albo nawracający się odrabia pokutę klikaniem ?
I póki co tego się trzymajmy.
Zb. Sułkowski

26 listopada 2017 r.
Zobacz więcej »

Arłamów

Arłamów

Dzisiaj rozbuchany kompleks hotelowo - rekreacyjny na Pogórzu Przemyskim tuż przy granicy z Ukrainą . Za poprzedniego reżimu zamknięty rządowy ośrodek myśliwski,  wraz z bieszczadzkim Mucznem mocarstwo osławionego płk Doskoczyńskiego.

13 listopada 2017 r.
Zobacz więcej »

Złoty Potok

Złoty Potok

 

 

 

I znów zdjęcia Krzysztofa Bartoszewkiego „z wyrazami szacunku i zwróceniem uwagi , że >>lasy płoną<<”. A gdzie ich tym razem z Januszkiem figlarnym „w żółtych płomieniach liści” mimo dnia ponurego zaniosło, „kto pomyśli, może zgadnie” .

Zgadujmyż !

A tekst poniżej czytaj , kto ciekawy , dopiero po obejrzeniu zdjęć .

30 października 2017 r.
Zobacz więcej »

Łososina Dolna

Łososina Dolna

Wielu z lotniczego środowiska uważa, że łososińskie lotnisko Aeroklubu Podhalańskiego ma najpiękniejsze położenie w Polsce. Jeśli tak, ypadałoby parę słów o jego okolicach ...

Są dwie Łososiny, Górna leży dwadzieścia parę kilometrów wyżej ( dziś już w dużej części w granicach miasta Limanowej ) a obydwie nad rzeką, od której wzięły nazwę. Łososina - rzeka „z łososiem w herbie” , lewobrzeżny dopływ Dunajca, choć nie najdłuższa ( 56 km ) jest główną rzeką Beskidu Wyspowego. Wypływa spod szczytu Jasienia ( 1062 m n.p.m.) kończy swój nurt kilka kilometrów poniżej Łososiny Dolnej w sztucznym Jeziorze Czchowskim, które współtworzy Dunajcem.

28 października 2017 r.
Zobacz więcej »

Zawody im. Ryszarda Jaworza

Zawody im. Ryszarda Jaworza

Organizowane przez Aeroklub Podhalański III Jesienne Zawody im. Ryszarda Jaworza rozegrano 7 10 2017 przy dość dobrej jak na tę jesień pogodzie, dokuczał tylko porywisty wiatr utrudniający zwłaszcza precyzyjne lądowanie. Udało się też niemal równolegle przeprowadzić konkurencje w obu kategoriach – szybowcowej i samolotowej.

10 października 2017 r.
Zobacz więcej »

Jeszcze o 25- leciu

Jeszcze o 25- leciu

Kolega Krzysztof Bartoszewski przesłał serię zdjęć, które są interesującym dopełnieniem poprzedniego serwisu z naszego jubileuszu – jak nam na nim było !

Wszystkie zdjęcia są wykonane z jego aparatu , ale nie wszystkie z jego ręki i oka, bo hojnie użyczał swej kamery innym , godnym tego zajęcia – Lili Król ( przede wszystkim prezentowane ujęcia osoby Krzysztofa ) oraz Grzegorzowi Skrężynie ( zdjęcia zbiorowe przy Jaku-18 I RWD-5 )

09 października 2017 r.
Zobacz więcej »

30 września w Łososinie ...

30 września w Łososinie ...

Pogoda dopisała i na jubileusz  Stowarzyszenia przyleciało kilkanaście samolotów i w taki czy inny sposób przybyła większość zaproszonych ; brakło niestety jednego z istotnych twórców RWD-5R – inż. Jerzego Mularczyka, którego chwilowa niedyspozycja zatrzymała w domu.

05 października 2017 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 513677 razy