STOWARZYSZENIE LOTNICTWA
EKSPERYMENTALNEGO

EAA 991

 • Linki

  • aph.org.pl

   Aeroklub Podhalański im. Leopolda Kwiatkowskiego Nowy Sącz

  • dlapilota.pl

   Portal lotniczy - najnowsze informacje dotyczące lotnictwa na świecie oraz w Polsce.

  • Samoloty Samoloty w Lotnictwie Polskim
  • Eagle Portal lotniczy nie tylko dla orłów
  • Eagle FlyingTV.pl - filmy lotnicze - telewizja lotnicza promująca lotnictwo i sporty lotnicze.
 • Stowarzyszeni w RWD

Jak nie fotografować - fotograficzny napominacz lotniczy

Napominacz, upominacz to kiedyś z łac. monitor (stąd: monitować ) a dziś monitor z fotografią ma tyle, że na nim przede wszystkim zdjęcia oglądamy. Dobre, średnie i te niepodarzone.

O tych ostatnich w fotografice aero, choć nie tylko, na przykładzie zdjęć anonimowych i własnych o paru błędach zasadniczych, co następuje:

30 września 2014 r.
Zobacz więcej »

„Skrzydła Chwały” w Sobieniach Królewskich

„Skrzydła Chwały” w Sobieniach Królewskich

Są jeszcze obok Sobienie Szlacheckie i Biskupie, widać i drzewiej warto tam było pobywać – a wokół wioseczki o nazwach przyzywających : Całowanie, Przydawki, Warszówka, Śniadki Górne i Średnie, choć i Ponurzyca się trafia.

24 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Słopnice 20 września 2014

Słopnice 20 września 2014

Zaproszono nas na urozmaicenie przelotem uroczystości otwarcia u stóp Mogielicy ścieżki historycznej I Pułku Strzelców Podhalańskich AK. Odległość niecałych 30 km od łososińskiego lotniska, ale pogoda wyjątkowo wredna. No cóż, owi partyzanci też nie mieli lekko. Z opóźnieniem na miejsce dotarły trzy z pięciu zaplanowanych samolotów. Też dobrze.

24 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Dzień Otwartego Lotniska w Malborku 6–7 września 2014

Dzień Otwartego Lotniska w Malborku 6–7 września 2014

Wzięliśmy udział w składzie: dwa samoloty – RWD-5 i Jak-18 i dwie załogi: Józef Wójtowicz i Paulina Kocoń, oraz Grzegorz Małkiewicz i Mateusz Dzikowski. Wyczerpujący komentarz nie wymaga opatrzenia zdjęć podpisami.

15 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Lotnictwo w działaniach wojennych w Galicji Zachodniej 1914 - 1915

Lotnictwo w działaniach wojennych w Galicji Zachodniej 1914 - 1915

5 grudnia 1914 r austriacki zwiad lotniczy doniósł o marszu dużych sił armii rosyjskiej nie w spodziewanym kierunku na Kraków , lecz na Brzesko i Bochnię , oraz z z Grybowa w kierunku Nowego Sącza . Bodaj że pierwszy raz tej wojny sztab główny uwierzył w tę informację natychmiast ; wcześniej było zasadą , że takie doniesienie musiał potwierdzić zwiad kawalerii , bo cóż taki lotnik naprawdę widzieć może ?

12 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Jak nas widzą …

Jak nas widzą …

Podczas naszego wspólnego lotu 29 08 14 do aeroklubowego Jaka 12 wsiadło dwóch fotoreporterów – jeden z nich, pan Wiesław Dudka udostępnił nam serwis zdjęć, których wybór prezentujemy w galerii. Z moim komentarzem.

02 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Nad Beskidem Niskim

Nad Beskidem Niskim

29 sierpnia b.r. nasz RWD wraz z Jakiem 12 Aeroklubu Podhalańskiego wziął udział w locie upamiętniającym 70 rocznicę zestrzelenia w okolicy Krzywej w powiecie gorlickim Halifaxa z polskiej Eskadry do Zadań Specjalnych we Włoszech. Wydarzenie uwiecznia monument na wzniesieniu przy drodze z Banicy do Krzywej.

02 września 2014 r.
Zobacz więcej »

Skrzydła Wielkiej Wojny w Łososinie Dolnej

Skrzydła Wielkiej Wojny w Łososinie Dolnej

Pokaz Cyrku Kindernaya 17 sierpnia na lotnisku w Łososinie Dolnej był trzecim i ostatnim w Małopolsce plenerowym widowiskiem lotniczym uzupełniającym krakowską ekspozycję historyczną w Muzeum Lotnictwa na setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. Ów rocznicowy piknik rozgrywał się nie tylko w powietrzu, stąd też organizatorzy - Muzeum Lotnictwa w Krakowie i Zarząd Aeroklubu Podhalańskiego - pragną podziękować za służebność naziemną wszystkim współuczestnikom imprezy, którzy ją nieodpłatnie, a często z poniesieniem kosztów programowo ubogacili.

27 sierpnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Więcej o Nieuporcie z Bliznego

Więcej o Nieuporcie z Bliznego

Od naszego kolegi klubowego Krzysztofa Cwynara otrzymaliśmy najaktualniejsze zdjęcia zbudowanej przez niego repliki samolotu francuskiego z okresu I wojny - Nieuport 11. Po kłopotach spowodowanych przez pierwotnie zastosowany silnik samolot ma już zamontowany nowy - renomowanej austriackiej firmy Rotax.
Samolocik dopuszczony został do dalszych prób w locie. Życzymy szybkiego ukończenia programu oblatania Nieuporta i dopuszczenia do normalnej eksploatacji. Tym bardziej, że jak widać, samolot jest naprawdę ładny.

27 sierpnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Limanowa 16.08.2014

Limanowa 16.08.2014

Na otwarcie Dni Miasta dokonaliśmy nad Limanową powietrznego przeglądu sił powietrznych SLE w liczbie siedmiu samolotów. Operacja była skomplikowana o tyle, że cztery maszyny musiały nadlecieć z Nowego Targu (ok. 40 km) i Łososiny Dolnej (ok. 15 km) by znaleźć się na miejscu w tym samym czasie. Udało się to precyzyjnie, a rewia poszczególnych samolotów uzupełniona komentarzem na bieżąco wzbudziła duże zainteresowanie.

21 sierpnia 2014 r.
Zobacz więcej »

Copyright © by Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego EAA 991

Naszą stronę czytano 399226 razy